środa, 11 marca 2015

Królewska atmosfera w Skandynawskiej jadalniZapraszamy na szwedzkie śniadanie do odnowionej starej kamienicy z 1903 roku do przestrzennej i świetlistej jadalni z kuchnią, gdzie historia łączy się z nowoczesnością.

Prosta minimalistyczna kuchnia idealnie eksponuje odsłoniętą cegłę, która swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. Ścianę kuchenną ożywia girlanda z żarówek. Dekoruje to wnętrze i prowadza do niego odrobinę przytulnego klimatu , gdyż samo pomieszczenie jest raczej ubogie w dekoracje (portret psa- bomba). Poza girlandą uwagę zwracają też takie detale jak stara bateria kuchenna i okap w kolorze złota, które moim zdaniem są obłędne.

Piękny kandelabr i wiszący nad stołem żyrandol dodają szyku. Drewniany stół na zdobionych majestatycznych nogach jest punktem centralnym tejże jadalni.
Dopełnieniem tego królewskiego stylu są takie drobne dodatki jak kryształowe naczynia, karafki czy waza.

Dla mnie jest jadalnią niemalże idealną. Wymieniłabym chyba tylko blat na stare drewno.... A może nie....Im dłużej oglądam te zdjęcia, tym bardziej przyzwyczajam się do tego zielonego marmuru :)

Pomieszczenie wysokie na ponad 3 metry i duże okna pozwalają światłu dotrzeć do każdego zakątka jadalni. Jednak piękniej musi wyglądać po zmierzchu, kiedy atmosferę buduje gra świateł: żarówek i świec na tle starej zniszczonej ale jakże pięknej cegły....


zdj. Alvhem Makleri

2 komentarze :

  1. Cudowna eklektyczna jadalnia! I ten obraz psa "szlachcica" GENIALNY :)!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, pies jest tu moim ulubionym elementem!!!! Zdecydowanie!

      Usuń