poniedziałek, 9 marca 2015

Szwedzkie mieszkanie, z którego chciałabym ukraść kilka rzeczy :)

Dziś w internetach znalazłam mieszkanie... Z pozoru zwykłe, typowo szwedzkie. Prosta stylistyka, dużo białych ścian, drewniane meble i akcesoria, geometryczne wzory,  dużo światła, typografie w ramkach..... W zasadzie mogłoby być to odzwierciedleniem tego, co mi się podoba najbardziej.
To proste mieszkanie ma całe mnóstwo detali, które mi się podobają....
Ale po kolei:


Stolik kawowy.... Jestem chora na meble z surowych desek w połączeniu z metalowymi nogami. Kiedyś sobie taki zrobię :)) Przygarnęłabym też tę kamienną donicę i to turkusowe "coś".
Motyw z gałązkami w słoiku stosuję bardzo często. W sezonie zimowym, w okolicach świąt takie gałęzie przyozdabiam malutkimi bombkami.
Poza tym ,jak niemalże w każdym skandynawskim wnętrzu, także i tu, pojawiają się na ścianach typografie i zdjęcia lub obrazy zawieszone w chaotyczny sposób. To już podgapiłam i mam u siebie :) 
Stąd ukradłabym jeszcze ten druciany fotel. Ale nie do salonu a na balkon.


W tym mieszkaniu wygospodarowany jest bardzo fajny pokoik na domowe biuro. Wpada tam dużo światła, co zdecydowanie ułatwia pracę lub naukę.
Ale, po braku półek na książki i dokumenty wnioskuje, iż właścicielom pomieszczenie to służy raczej  do wieszania zdjęć na sznurku i gapienia się na nie... :))))) Też fajna sprawa :)))

 
Zazdroszczę miejsca na biuro, z drugiej jednak strony szkoda mi przestrzeni jaka została zabrana, być może kuchni, na stworzenie tego biura. Gdyby z niego zrezygnować  i wyburzyć tę ścianę, można by uzyskać bardzo fajną, przestrzenną i jasną kuchnię. Prawdopodobnie zmieściłby się tam nawet kącik jadalny.
BTW, ciekawy pomysł z pionowo położonymi kaflami :)
Zegar w kąciku jadalnym. Coś pięknego. Prawdopodobnie szczotkowana metalowa obudowa. Poza tym kocham czerń w takich wnętrzach. Dodaje charakteru i elegancji. Motyw z żarówkami już pewnie znacie, bo ten patent ma już trochę lat. Dizajnersko wygląda,  jest proste do wykonania, aczkolwiek już nie takie tanie, bo te duże żarówki kosztują niemało.W tych skandynawskich aranżacjach najbardziej lubię to, że znajdują się tam czasami pomysły, na które nie ma miejsca w rodzimych tradycyjnych wnętrzach. Zwróciliście uwagę na żyrandol w sypialni????Mikroskopijna łazienka jest typowo skandynawska: białe ściany, wolnostojąca wanna, drążek prysznicowy i elementy z naturalnego drewna. Lubię w tych łazienkach obecność roślin. Mimo małej powierzchni , zawsze znajdzie się miejsce na kwiata :)
Myślałam, że tylko ja mam taki wąski hol :) Mimo małej powierzchni wykorzystany jest maksymalnie. Drzwi pomalowane "tablicówką" mam też u siebie. To dobre miejsce na listę zakupów czy jakieś inne ważne zapiski. Nie wyjdziesz z domu nie przeczytając. Skuteczność gwarantowana.
Wieszak na odzież wierzchnią jest tu wykonany z miedzianej rury. Miedziane dodatki robią teraz furorę :)
Konsola w holu tworzy przytulną atmosferę od samego wejścia, zaznaczając jednocześnie charakter wnętrza mieszkania.
Uwagę zwraca też drewniana podłoga pomalowana jednak w typowo skandynawskie romby. Lubię to!

Źródło: http://bosthlm.se/

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz